Solarium, Plaża, Opalenizna

Kosmetyk w solarium

Kosmetyk solaryjny to profesjonalny preparat przeznaczony tylko i wyłącznie do używania w solarium. Nie może być używany na słońcu. Jego zadaniem jest intensywne przyspieszenie procesu opalania i jednocześnie ochrona i pielęgnacja opalonej skóry. Od kosmetyków do opalania na plaży różni się przede wszystkim brakiem filtrów UV oraz sposobem działania. Zadaniem kosmetyku "plażowego" jest opóźnienie procesu opalania oraz ochrona skóry przed promieniami ultrafioletowymi. Na plaży leżymy z reguły długo i rzeczywiście taka ochrona jest nam potrzebna.

Opalanie i pielęgnacja

W solarium jest inaczej. Tu płacimy właśnie za to, aby się opalić - w krótkim czasie, skutecznie i... pięknie. Kosmetyki solaryjne zostały stworzone po to, aby nam to ułatwić. W ich składzie znajdziemy przede wszystkim substancje przyspieszające opalanie - tyrozynę, czasem melaninę, substancje brązujące... jest ich całe mnóstwo. Zwiększają one zdolność skóry do opalania. Jednocześnie oczywistym jest, że skóra poddana intensywnej ekspozycji na promienie UV wymaga również intensywnej ochrony i pielęgnacji. I dlatego, obok przyspieszaczy opalania, znajdziemy tu najwyższej jakości substancje nawilżające, łagodzące, uelastyczniające, antyutleniające, dzięki czemu opalanie jest nie tylko skuteczniejsze, ale i bezpieczniejsze.

Utrwalanie efektu

Osobną grupę stanowią profesjonalne preparaty do stosowania po opalaniu. Pomagają zregenerować skórę, złagodzić podrażnienia i co najważniejsze - znakomicie przedłużają żywotność opalenizny przy jednoczesnej dbałości o kondycję skóry. Warto zaopatrzyć się w tego rodzaju kosmetyk i używać go w charakterze balsamu do codziennej pielęgnacji ciała.
W tym miejscu należy przypomnieć, że kondycja opalanej skóry ma istotny wpływ na tempo opalania i jego ostateczny efekt. Skóra zadbana i wypielęgnowana łatwiej i skuteczniej się opala oraz nabiera pięknego złotobrązowego kolorytu.

Skuteczność i bezpieczeństwo

Opalanie z kosmetykiem solaryjnym to przede wszystkim gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa zarazem. Opalamy się szybciej, intensywniej trwalej. Dzięki kosmetykom skóra opala się efektywnie przez cały czas podczas sesji opalania, w przypadku braku kosmetyku skóra opala się przez około 40-60% tego czasu. Pamiętać należy jednak o podstawowej zasadzie. Nigdy nie powinno się używać kosmetyków solaryjnych na otwartym słońcu - to może być po prostu niebezpieczne. Z drugiej strony - nigdy nie używajmy preparatów plażowych w solarium. Nie zaszkodzą nam one , co prawda, ale i w niczym nie pomogą- a już na pewno nie w uzyskaniu pięknej opalenizny.

Podstawowe zasady bezpiecznego opalania się z kosmetykiem w solarium:

  • Do opalania w solarium używaj specjalnych kosmetyków, które zapewnią ochronę i pielęgnację opalanej skórze, zwiększą skuteczność, intensywność i szybkość opalania.
  • Dobierz odpowiedni kosmetyk do rodzaju karnacji, stopnia zaawansowania opalenizny i intensywności oczekiwanej opalenizny. Stwórz swój własny, indywidualny program opalania.
  • Kosmetyki nakładaj obficie na ciało bezpośrednio przed sesją opalania w solarium. Rozprowadź je dokładnie i równomiernie, szczególną uwagę zwróć na najbardziej delikatne i trudne do opalanie miejsca (np. twarz, dekolt, piersi, wewnętrzne powierzchnie ramion i nóg, kolana, łokcie).
  • Do pielęgnacji opalonej skóry używaj preparatów ściśle do tego celu przeznaczonych. Twoja skóra po opalaniu wymaga szczególnej uwagi i troski. Stosuj produkty nawilżające, regenerujące i przedłużające opaleniznę. Specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne po opalania najlepiej stosować po kąpieli.
  • Do opalania w solarium nie używaj kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. I odwrotnie - na słońcu nie używaj kosmetyków przeznaczonych do solarium.
  • W przypadku gdy miałaś wykonywane różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, skonsultuj się ze swoją kosmetyczką, jeśli chcesz opalać się w solarium.
  • Przed sesją opalania w solarium usuń makijaż, dokładnie oczyść skórę twarzy i dekoltu za pomocą odpowiednich środków do demakijażu. Zdejmij również wszelką biżuterię, zegarek, nie używaj perfum ani dezodorantów.
  • W razie potrzeby zwróć się o poradę do obsługi solarium.

Kierując się podstawowymi zasadami bezpiecznego opalania się z kosmetykiem uzyskasz piękną, złotobrązową opaleniznę. Miłego opalania...

Solarium - Augustów - Hoża O nas Mapa strony Kontakt